2013-10-25

Sausainiai "Riešutėliai"

PRIEŠISTORĖ

Ooo, tai vieni iš stebuklingiausių sausainių iš vaikystės. Dar iš tokių yra "grybukai", kurie gal net ir populiaresni (bet man "riešutėliai" vis tiek skanesni), "kankorėžiai" bei "voveraitės", kepami specialiose keptuvėse. Mes turėjom tik "grybukų" kepyklę, bet kažkaip ne per dažniausiai kepdavom turbūt dėl cackinimosi su glajais papuošimui. Nebežinau, kaip čia išėjo, bet užėjo noras imti ir nusipirkti tokią keptuvę ir sau. Pas mamą su "grybukais" kažkur yra, tai prisireikė "riešutėlių", nes "kankorėžių" ir "voveraičių" nežinau skonio, tai atidėjau ateičiai, jei dar kada noras užeis (jei ir jums užėjo, visokių visokiausių keptuvių galit rasti čia - iš jų ir aš pirkau, likau patenkinta). Receptą išsitraukiau iš SuperMamų. Šiek tiek gąsdino majonezas, bet prieš tai bandytas receptas nuvylė (niekaip neatlipo "riešutėliai" nuo keptuvės), tai pasiryžau ir su majonezu išbandyti. Viskas super.

RECEPTAS (man gavosi lygiai 54 riešutėliai)
 • 100 g sviesto (kambario temperatūros; tinka ir margarinas kepiniams);
 • 50 g (2 v. š.) cukraus;
 • 1-2 a. š. vanilinio cukraus;
 • 2 kiaušiniai;
 • 100 g (~3 v. š.) majonezo;
 • ~350 g (2 st.) miltų (rašo 3 st., bet man tiek tikrai neprireikė);
 • ~70 g (⅓ st.) bulvių krakmolo (tinka ir kukurūzų, manau);
 • 1 a. š. kepimo miltelių (rašo sodos, bet ir kepimo milteliai man labai gerai tiko);
 • 400 g (1 skardinė) karamelizuoto (virto) kondensuoto pieno (galima patiems 1,5-2 val. virti skardinę visiškai užpylus vandeniu; atidarinėti tik kai visiškai atauš);
 • lazdyno riešutų (į vidų po 1-2 įdėti; tinka ir migdolai ar kt. riešutai).
Kambario temperatūros sviestą ištrinti iki purumo su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Mušti po vieną kiaušinį ir vis gerai išsukti. Dėti majonezą ir išmaišyti. Miltus, krakmolą ir kepimo miltelius sumaišyti atskirai ir visą mišinį supilti į sviesto ir kiaušinių masę. Užminkyti tešlą. Formuoti kamuoliukus (kiek didesnius nei vyšnia) ir kepti specialioje "riešutėlių" keptuvėje iš abiejų pusių. Imti dvi puseles, įdaryti kiekvieną virtu kondensuotu pienu (galima dalį pakeisti sviestu, jei kam per saldu, bet pati "riešutėlių" tešla nėra saldi), įspausti po riešutuką ir suklijuoti. Skanaus!

REZULTATAS
10 komentarų:

 1. Anonimiškas2014-10-13 15:18

  Man skaniau su graikiniu riešutu viduje :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Super recepras , visada darau pagal si , aciu labai 😘

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai prašom! Man smagu dalintis. Dar smagiau, kai pavyksta ir kitiems. O išvis smagiausia, kai grįžta ir palieka komentarą :) Ačiū!

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-06-24 04:37

  man is vaikystes prisiminimu liko,kad riesutelis budavo tusciaviduris,o pakracius viduryje kazkas budavo,tai budavo saldainiukas zirniukas

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-03-11 13:54

  Kankorėžių receptuką gal turit ir galit pasidalint?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Deja, ne, neturiu, nes ir keptuvės tokios neturiu, tai neaktualu kol kas :)

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-11-10 09:34

  Gal kas turite parduoti riešuteliu keptuve

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ka sudaro riesuteliams majonezas?,,

  AtsakytiPanaikinti