2013-12-16

Kalėdų senelis slapukas 2013 ir naminė "Nutella"

PRIEŠISTORĖ

Šiandien tokia smagi diena! Kaip žinia, šiemet ir aš dalyvauju jau kelis metus iš eilės Viktorijos iš "Receptų medžio" organizuojamoje gražioje akcijoje "Kalėdų senelis slapukas" (labai ačiū Viktorijai!). Kur aš kitais metais buvau?! Tame yra tiek daug pozityvo, tiek gerų emocijų, tiek kalėdiškumo! Akcijoje užsiregistravę maisto tinklaraštininkai vieni kitiems siunčia mielas kalėdines dovanėles. O slaptumas tame, kad iš anksto nežinoma, iš ko bus gaunamos gėrybės. Ir - o koks malonumas! - iš pat ryto el. pašte gauti klausimą: tai koks gi tas tavo laiptinės durų kodas?! JAU?! Taip greitai?! KAIP FAINA... Indrė iš "Keistai paprasta" - mano Kalėdų senelis slapukas 2013! Iš to smagumo net iš darbo "nusirašiau" nuo pusės dienos (geras darbas, ačiū darbdaviams, gal neišmes :) Juk Kalėdos... :)), nes gi kurjerio pristatytas siuntinukas saugiai priglaustas pas kaimynę, nu bet vis tiek kaip nekantru! Tikras Kalėdų senelis - pareigas atlieka nuostabiai, nes gavau natūralią, ekologišką vanilės pastą! Tikrai norėjau ir mąsčiau, kad kada nors vis tiek nusipirksiu kur nors (ne taip jau paprasta ir rasti...) :)  Labai dovaniškas dalykas, labai man pataikyta, labai naudosiu ir džiaugsiuos. AČIŪ Tau, miela Indre!!! Dar ir dar kartą :)Iš darbo išlėkiau ir dėl dar labai vienos svarbios priežasties (nu tai kas gi meta iš darbo, kai pravaikštoms yra net dvi svarbios priežastys?!). Man šiemet burtai lėmė Kalėdų seneliu slapuku pabūti ir dovanėle pradžiuginti (tikiuos :)) mielą Donatą iš "Skanėstų". Kadangi taip jau gavosi, kad Donata irgi gyvena Kaune, tai nusprendžiau nevarginti ir taip šventiniu laikotarpiu apkrauto pašto (gal nuo to pusė slapuko žavesio nublanksta, bet man garantijos svarbiau :) pardon) ir siuntinuką bandžiau pristatyti pati. Mhm... Du kartus nelabai sėkmingai - durų kodas nesutrukdė, bet užimtus kauniečius ne taip paprasta rasti namie :) Trečias kartas nenuvylė - el. paštas ir man padėjo: netrukus po Indrės žinutės, gavau ir Donatos laiškutį, kad - o koks netikėtumas! :) - esu namie ir laukiu dovanų. Tai ir išlėkiau tvarkyti kalėdinių reikalų. Labai rimta gi! Fu, pristačiau ir aš :) Siuntinuko turiniu ir įspūdžiais Donata pasidalino savo blog'e, o aš tik pasakysiu, kad be dar dviejų dalykėlių kalėdiniame paketėlyje buvo mano gamintas lazdyno riešutų ir šokolado kremas (gražiai lietuviškai - "Riešutela") - išskaičiau, kad Donata nėra abejinga šitam skanumynui. Mano nuomone, tai jis tikrai yra artimas parduotuvinei "Nutellai", tik naminis, rankų (ir mikserio, ir orkaitės, ir viryklės :)) darbo, be neaiškių priedų ir išvis - gi skanesnis :) Kas pakels šuniukui uodegą... Labai "kuklu" :) Bet gi receptas iš David Lebovitz puslapio! Patikrintas, patikimas! Tikrai taip. Gavosi du indeliai apie 300 ml - manasis jau tuščias...

RECEPTAS
 • 130 g lazdyno riešutų;
 • 100 g juodojo šokolado (ėmiau su 85% kakavos, pirkau IKI);
 • 100 g pieniško šokolado (ėmiau "Karūną" su 25% kakavos; galima imti vien tik juodą arba vien tik pienišką, ką ir darysiu kitą kartą, nes nesu labai didelė juodojo šokolado gerbėja);
 • 270 g pieno;
 • 40 g pieno miltelių (yra pirkti Delonoje; galima bandyti su grietinėlės milteliais kavai ar mišinukais vaikams, o aš kitą kartą bandysiu išvis be jų, nes kremas pastovėjęs šaldytuve tikrai standus gaunasi; nuotraukoje - tik pastovėjęs per naktį ant palangės, kur palikau ataušti supilsčius);
 • 30 g medaus;
 • žiupsnelis druskos.
Lazdyno riešutus pakepinti keptuvėje ar 180° C orkaitėje 10-15 min. Šiek tiek atvėsinti, suberti į virtuvinį rankšluostį ir "paglamžyti", kad nusitrintų odelės (nieko tokio, jei ir ne visai nusiims; aš pirkau jau kepintus ir nuvalytus, tai reikėjo tik kelias minutes pašildyti). Sumalti virtuviniu kombainu dar šiltus.
Abu šokoladus ištirpinti virš vandens vonelės, šiek tiek atvėsinti ir supilti pas maltus riešutus. Virtuviniu kombainu vėl pamalti.
Pieną su pieno milteliais bei medumi ir druska užvirinti, šiek tiek atvėsinti, supilti pas riešutus su šokoladu ir vėl viską iki vientisumo pamalti. Išpilstyti į indelius, leisti atvėsti, užsukti dangteliais ir laikyti šaldytuve iki 1 savaitės, jei neatsiras, kam būtų galima padovanoti ar nebus, kas suvalgo (argi taip būna?! :)). Skanaus!

REZULTATAS8 komentarai:

 1. Kaip smagu!!! :))) Et iš darbo nusimuilinti yra tikroooos Kalėdoooos :))))))))))) Labai džiugu, kad patiko dovanėlė!!! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip taip, jau šita savaitė labai pakili - nuo pat pirmadienio pačio ryto :) Ačiū! :)

   Panaikinti
 2. Ooo, kaip smagu, kad Kalėdos ateina iš anksto :) Tiksliau po truputį pradeda eiti :) Naminė Nutella atrodo pasakiškai! Kokie artimiausi planai vanilės pastai numatyti? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai geros šventės tos Kalėdos :) Galvojau, kad gaminsiu ką nors labai vaniliško: ar ledus, ar panna cotta, ar creme brulee, bet pirmieji užlindo keksiukai :)
   P. S. rašiau rašiau atsakymą dar tą pačią dieną į šitą mielą komentarą (ačiū už pagyras kremui) ir, matyt, paspaudžiau "Atsijungti" - nu kaip ne vietoj šitas mygtukas čia... Nu, geriau vėliau nei niekada :)

   Panaikinti
 3. Man ir įdomu, ką su pasta darysi :) O smalsu todėl, kad atbukus šitam reikale: kepime, tepime... nėra orkaitės gyvenamoj vietoj (nžn, kaip jie be jos.... )

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visai neplanuotai gavosi, kad kepiau baltymų keksiukus su pistacijom, aguonom ir ryžių miltais (iš Sonatinos). Recepte siūloma naudoti vanilės ankštį, bet pasta kuo puikiausiai gi tinka (ir terlionės mažiau :)). Geri keksiukai gavos, man patiko, įdėsiu receptą kada.
   Be orkaitės sunku sunku, bet priprantama :) O va kaip ir iššūkis gaunasi - maitintis skaniai ir be orkaitės :) Gal net sveikiau išeina...

   Panaikinti
 4. Šakės, kokia nuostabi dovana, ta vanilės pasta! Norėčiau ir aš tokį dalykėlį gauti :) O riešutela... Tiesiog be žodžiu, puiku :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip taip, džiaugiuosi labai šita dovana ir jau naudoju skaniai :) O kremą lengva pasidaryti namie (jei tik koks kombainiukas po ranka) - tikrai skanus reikalas, pabandykit ;)

   Panaikinti